Rihanna Röportajları

(1/16) > >>

stanley:


COSMOPOLITAN RÖPORTAJI 2011

Rihanna Los Angeles’taki fotoğraf stüdyosuna geldi, bir elinde bir bardak beyaz şarap, diğer elinde de çantasını tutuyordu. Gelecek yaz yayımlanacak olan ve ilk oynadığı film Battleship hakkında konuştu. Film Hawaii’de çekilmiş. Karakterinin büyük bir gemiden atlayıp bir adamı kurtarması gerekiyormuş. Bu zorlu görev için dublör gerekliymiş ama Rihanna dublör kullanılmasına sıcak bakmamış. Yönetmen Peter Berg, rihanna’nın yaralanma olasılığını göze alamamış bu yüzden de reddetmiş fakat Rihanna denemek istemiş. Yönetmen izin vermiş böylece çekimlerde Rihanna dublör kullanmamış. O zor sahnede tüm azimle denize atlamış adamı kurtarmış ve metal bir parçaya tutunmuş. Peter:” Sonrasında bana baktı ve kocaman gülümsedi- diğer dublörlerden çok daha iyisini yaptı.” diyor ve ekliyor “ Rihanna büyük bir özgüvene sahip.”

23 yaşındaki şarkıcının fanları zaten bunu biliyorlar. S&M videosunda Rihanna, etrafta tasmayla bir adamı dolaştırıyorAyrıca herkes onun silah dövmesini biliyor ve tabiî ki bu sene Grammy’de giyindiği kıyafeti.

Diğer Rihannayla Tanışın

Chris Brown’dan yediği dayak yüzünden Rihanna hem fiziksel hem de duygusal anlamda incinmişti. Bazıları Rihanna’nın hak ettiğini, bazıları ise Chris’in davranışının çok kötü olduğu hakkında konuştu. Ama Rihanna hiçbir şey söylemedi ve tüm hislerini şarkılarına döktü. Eminem ile ‘Love the Way You Lie’ düetini yaptı ve bu şarkı tamamen bu olayları anlatıyordu. Rihanna:” Her zaman duygularımı gizlemede çok iyiydim. Ne zaman, nasıl hissettiğimi göstermek istemesem yüzüme maske takardım ama artık bunu yapmıyorum.”

Rihanna bunları yapmak yerine hayranlarıyla paylaşıyor. Twitter hesabını geri aldığını ve kendisinin tweet attığını söylemişti. “Twitter’a çok karşıydım.” diyor. “İnsanların her dakika neler yaptığımı öğrenmek istemelerini anlamıyordum. Daha sonradan anladım ki bunu bir chat odası gibi kullanabilirim. İnsanların sorularına direk cevap verebiliyorum. Bu sert eleştirilerle başa çıkabilmemi kolaylaştırıyor.”

En yakın arkadaşı Melisa:”Rihanna her zaman eleştirilere kulak asmayan biriydi. Büyüdükçe dalga geçilen biri oldu ve çevresine duvarlar ördü. Ama geliştikçe kendisiyle daha barışık oldu.”

Chris Brown’la yaşananlardan sonra, Rihanna herkese ne kadar akıllandığını ve güçlendiğini göstermek için bir şansa sahip oldu. “ Rihanna inanılmaz derecede dürüst ve gerçek bir güce sahip biri. Anladım ki o diğer insanlara göre daha düşünceli ve daha karışık biri.” diyor Berg.

Aşkı Arıyor

Bu sene Rihanna Matt Kemp’le bir ilişki yaşadı ve ilişkileri sona erdi. İlşkilerinin sona ermesinin nedeni ise Rihanna’nın takviminin çok dolu olması. “Bu ortamdan biriyle beraber olmak gerçekten göz korkutucu. Ve böyle şeyleri kafasına takmayacak bir erkeği bulmak çok zor. Şu anda sadece kariyerime yoğunlaşmak benim için daha kolay.” diyor Rihanna.
 
“Bir erkeğin senle çıkabilmesi için ne tür davranışlara sahip olması gerekir? "diye soruyoruz ve Rihanna cevaplıyor:” Erkeklere değişik şeyler yüzünden bağlanırım. Bu onun görünüşü,  zekası olabilir. Aslında tamamen o sırada içten gelen bir şeydir.”

Ama harika erkekle tanıştığında tedbiri elden bırakmıyor.”Aşka açık bir insanım” diyor Rihanna. “Ama erkekler bunu kazanmak zorunda. Çünkü buna sahipolduklarında hemen başka bir şey istemeye başlıyorlar. Erkekler avcı gibidir; takip etmeyi severler.” Ve aniden bir kahkaha atıp ekliyor:” Ben de bazen böyleyimdir.” “Çok çabuk sıkılırım eğer biri beni güldürebiliyorsa bu en iyisidir.” diye de ekliyor.

Görünen o ki Rihanna, aşk hayatını arka plana atmaya çalışıyor. Diyor ki:” Melisa her zaman gardımı indirmem gerektiğini söylüyor. Çünkü eğer bir erkek bana mesaj atsa veya bir şey söylese ve her şeyi hemen yapmak istese, bundan asla hoşlanmam. Bunun saçmalık olduğunu ve sadece rol yaptığını düşünürüm.” Melisa hemen “Sen çılgınsın, gardını indir!” diyor ve Rihanna da ekliyor:” Evet bu gerçekleşecek.”

shabba:
Glamour Magazine

"Bence dürüstlük, hayatın son kurtuluşu."
"Kariyerimin başı, benim için gerçekten zor oldu. Pembe veya kırmızı ruj süremedim, tuhaftı. Genç bir hayran kitlem vardı ve onlar beni taze tutmaya çalışıyorlardı. Ama ben sadece kendim olmak istedim. "
"Doğru örnek olmak istiyorum, aynı zamanda da hayatımı yaşamayı.."
"O kişi benim hayatımda, her yönüyle baskın olmalıdır. Bir noktada hanımefendiymiş gibi hissettirilmek istiyorum. Gerçek bir adam olduğunu hissetmek ve bir kadın olmak istiyorum."
"Bir paket var.Ben, Gaga, Katy Perry, Beyoncé vs. Kesha'dan eminim. Kadınlar kesinlikle şu anda müziğe hakim, biz rekabetçi varlılarız çünkü. Müzik hiç bu kadar heyecan verici olmamıştı."
"Dürüst olmak gerekirse tüm arkadaşlarım çocuklar (erkekler). Fakat onunla (Katy'le) bir araya geldiğimde rahat bir nefes alıyorum. "

En iyi performansı hangi şarkıda yapıyorsun?
-Ben gerçekten 'Whats my name' performansından zevk alıyorum. Koreografi seviyorum.
Aldığınız en büyük moda riski nedir?
- Grammy. (2011 Grammylerinde giydiği Jean Paul Gaultier Elbise)

stanley:
evet moda riskiydi gerçekten o elbise ama çok beğenilmişti ve çok da iyi taşımıştı..
Katy'le olan dostluklarını çok seviyorumm <3

stanley:
http://www.youtube.com/watch?v=wHLGtPtEgY8


Soru: Boş günlerinde neler yaparsın?
Rihanna: Ne zaman boş bir günüm olsa; stüdyoya gitmek zorunda değilsem, yapacak işim yoksa televizyon izlemeyi çok severim. Çok basit bir şey ama saatlerce izlemeyi çok severim.

Soru: En çok hangi şarkıda performans sergileyemeyi seviyorsun?
Rihanna: What's My Name şarkısında performans sergilemeyi çok seviyorum. Dans hareketlerini seviyorum. Ve o şarkı benim için bir hit. Müzik benim kültürümü yansıtıyor ve dans ederken çok eğleniyorum.

Soru: Şimdiye kadar aldığın en büyük moda riski neydi?
Rihanna: Grammy 2011'de giyindiğim beyaz transparan elbise. Gerçekten çok ama çok riskliydi.



stanley:
GLAMOUR MAGAZINE 2011



Rihanna Kontrol Altında Olmayı Seviyor

Rihanna'nın çok meşgul bir hayatı var. Bu yüzden de Glamour dergisi için röportajını arabada evine giderken verdi. Tüm röportaj boyunca heyecanlı ve hızlı şekilde konuşuyordu.

Şubat 2009'da, Rihanna, Chris Brown'un dayağına maruz kaldı ve buna katlanmak zorundaydı. Rihanna'nın söylediğine göre bu çok acı vericiydi ve hikayede tamamen kontrolü kaybetmişti bu yüzden de bir daha böyle bir olayın yaşanmasına izin vermeyecekti. Kendinden parçalar içeren son iki albümü, Twitter ve Facebook'taki takipçi sayıları, zorlu moda tercihleri ve bu tarz röportajlar sayesinde kendini yeniden oluşturdu. Rihanna tamamen dürüst bir şekilde diyor ki:" Tüm hayatım bir kaç sene önce tamamen gardımı indirdiğim zaman değişti.Dürütlüğün içinde özgürlük vardır. Eğer bugün yüzleşirsen, yarın başka bir şeye yönelebilirsin."

Glamour: Sana şu listeyi göstermek istiyorum( en çok bir numara hite sahip olan şarkıcıların listesi) 10.ya sahipsin ve bu listedeki en genç şarkısı sensin. Ayrıca Billboard tarihinde bunu en hızlı başaran kişisin.
Rihanna: Kahretsin, bu gerçekten harika. Listenin tamamını böyle görmemiştim. Bu gerçekten insanın aklını başından alan bir şey. Gerçekten çok minnettarım.

Glamour: Beatles'ı geçebilir misin?
Rihanna: Aslına bakarsan yaklaşmışım(gülüyor).

Glamour: Stilin de müziğin gibi agresif olmaya başladı. Her ikisi içinde aynı şeyi düşünüyo musun?
Rihanna: Kesinlikle. Ve birini bir diğerinden ayrılabileceğimi düşünmüyorum. Müziğim herşeyimle aynı doğrultuda ilerliyor. Saçım,makyajım,moda seçimlerim.. hepsi.

Glamour: Bir çok pop sanatçısı ortalığı yakıyor ve sonra da kontrolünü kaybediyor. Ama sen "Yaptığım her şeyde kontrollüyüm" diyorsun.
Rihanna: Kariyerimin başında bu benim için çok sert bir konuydu. Kırmızı veya pembe bir ruj sürmeme izin verilmezdi, çok acayip bir şeydi. Fan kitlem çok genç ve onlar beni sürekli taze olarak kalmamaı istiyor. Ama ben sadece kendim olmak istiyorum. Arsız olmak veya tutumlu biri olmak istiyorum. Bu benim.

Glamour: Sesin her geçen gün gelişmekte ve şarkı sözlerin daha bir karışık olmaya başladı.
Rihanna: Bu büyümem için çok önemli. Good Girl Gone Bad albümünde ilk defa kontrolü elime aldım. Ve ondan sonra Rated R geldi. Ve sonra "Tamam, hayranlarım müziğimi sevdi ve onlarla beraber biraz daha dibe inmem gerek" diye düşündüm.

Glamour: Chris Brown olayından sonra daha kişisel şarkılar yapmaya başladın. Twitter'ı kullanmaya başladın ve hayranlarınla iletişim içinde oldun.
Rihanna: Kesinlikle öyle. Twitter'a başlamamamın sebebi buydu. Eskiden " Twitter çok salakça, neden herksin benim hakkında bir şeyler bilmesine gerek var ki?" diye düşünüyordum. Ama bu doğru haberleri onlara verebilmem için en kolay yoldu çünkü çoğu şeyi benden direk olarak duymuyorlardı. Artık dedikodulara inanmıyorlar çünkü beni tanıyolarlar.

Glamour: Twitter'da Chris Brown'u takip etmeye başladığında herkes çıldırdı ve sen de "Burası Twitter.. kilise mihrabı değil!" diye karşılık verdin.
Rihanna: Bu sadece insanların bazı şeyleri abartması. Sanırım hayatımın geri kalanında bunları yaşayacağım,maalesef.

Glamour: Burada Rated R albümünden sevdiğim bir söz var: " Senin çığlıklarına katılırken,uçuşuma katılıyorum" Bu sözler beni çok rahatlatıyor.
Rihanna: Evet haklısın. Bu sözler aslında çok kaba,kibirli. Karakterin bir parçası.

Glamour: Görnüyor ki erkekler bir karakteri oynadığında - mesela Eminem - kimse onun Eminem olduğunu düşünmez. Ama sen bir karakteri oynadığında herkes o kişinin sen olduğunu bilir.
Rihanna: Evet kesinlikle öyle. Bu yüzden söylediğim şarkılara çok dikkat ediyorum. Rated R albümü gerçekten gerçek olan bir albümdüçok dürüstçeydi.

Glamour: Senin önceden söylediğine göre hit şarkın olan S&M'in sözlerinin hem mecazi hem de gerçekçi olduğunu söylemişsin.
Rihanna: Evet! 5 ay öncesine kadar S&M şarkısının bana ne kadar yakın olduğunu bilmiyordum. O şarkıyı söylediğimde , gerçekten çok eğlenceli bir şarkı, medyayla olan sevgi-nefret ilişkimi anlattığını anladım. Ama bu ondan çok daha öteydi ve bunun farkına varamadım. Parçaları birleştirerek puzzleı tamamlamaya çalıştım. Ve benim çocukluğumla ilgili olduğunu daha sonra da yetişkin olan hayatımı etkilediğini gördüm.

Glamour: Babanla konuşuyor musun?
Rihanna: Babamla ilişkim hakkında söyleyebilirim ki, düşündüğümden daha büyük bir etkiye sahip ben de. Sevdiğim şeyler genel de insanlara bağlı.

Glamour: Yani bu bela aradığın anlamına mı geliyor? Drama yüzünden yorgun musun?
Rihanna: Hem evet hem hayır. Dramadan nefret ederim. Ama aynı anda hayatım harika iken hiçbir şey canımı sıkamaz. Ve burası en hasta edici kısım. Meydan okumayı seviyorum. Bu ilişkim olsun, kıyafetim olsun, kariyerim olsun fark etmez.

Glamour: Genç kızken Destiny's Child ve Mariah Carey şarkılarını söylemeyi severmişsin. Başka kimleri seviyordun?
Rihanna: Celine Dion, Whitney Houston.


Glamour: Şimdi bir çok genç kız senin şarkılarını söylüyor. Sence hangi şarkıları söylüyorlardır?
Rihanna: "Fire Bomb" benim favori şarkım. Onu single olarak yayınlamamak beni öldürüyor. O sadece pozitif bir mesaj değil, tamamen dürüst bir şarkı. Şarkı,intikam almayı istemek hakkında çünkü bu sadece senin hissettiklerinin başkaları tarafından anlaşılamaması. Ve bu sinirli olmak istemediğim bir zamandı ama yapamadım bu yüzden "Fire Bomb" benim için iyileştirici bir etkiye sahip.

Glamour: Son iki albümünde, hayatının ne kadar dağınık olduğunu söyledin.
Rihanna: Bence dürüstlük hayattaki sonsuz özgürlüktür. İnsanlar gerçeklerden kaçınırlar ve kendilerini battaniyenin altına saklarlar. Ama bir süre sonra, bu battaniyeyi üstünden alırlar ve etrafın çok kirli olduğunu görürler. Ve gerçeklerle yüzleşme zamanı gelmiştir. Eğer bugün yüzleşebilirsen,yarın başka şeylere yönelebilirsin. Bu bana Eminem'in rap yaptığı 8 Mile şarkısını hatırlatıyor. Bu sana özgürlük veriyor, çünkü şimdi onlar ne hakkında konuşacak?

Glamour: "S&M" videosunda ekranda nefret dolu kelimeler vardı.
Rihanna: Duyduğum veya okuduğum saçma şeyler hakkında eğlence için yapılmış bir şey.

Glamour: Bu kelimelerden biri 'sürtük'tü. Genç kızların kendini biriyle özdeşleştirdiği gibi görülebilir ayrıca bir kadın seks yaptığında ve herkes bu konu hakkında dedikodu yaptığında o kişi sürtük oluyor.
Rihanna: Genç kızlara "seks" reklamı yapmak istemedim. Ama gerçek şu ki, onlar ne kadar dikkatli olmaları konusunda biraz gençler. Bu benimle beraber büyük bir savaş.Çünkü ben 23 yaşındayım ve çoğu fanım benden 8 yaş daha küçük bu yüzden ortada iki grup arasında bir çekişme var. Aynı zamanda doğru örnekler göstermek istiyorum ve hayatımı yaşamayı da. Dürüst olmak gerekirse bazen "salla gitsin" diyorum. Bazen pop starlar, rockstar olamazmış gibi hissediyorum çünkü onların birer rol modeli olması gerekiyor ve bu da tüm eğlenceyi yok ediyor.

Glamour: XL Recording'in sahibi,Richard Russel, ayrıca Adele'nin patronu S&M klkibi hakkında "sahte porno" terimini kullandı. Ne düşünüyorsun?
Rihanna: "Sahte porno" mu? (gülüyor)O adam daha önce porno izlemiş mi? Oradaki sadece yanaktan bir öpücüktü. Ama eğer pot kırdıysa, önemli değil.

Glamour: Ha! Hadi S&M şarkısını parçalayalım. “Sticks and Stone may break my bones, but whips and chains excite me”( Sopa ve taşlar kemiklerimi kırabilir ama kırbaç ve kelepçeler beni heyecanlandırır.)
Rihanna: Sadece blog yazıları ve söylentiler için eğlence yaptım.  Eskiden kafama çok takardım böyle şeyleri ama şimdi "Dün bir sitede beni bir sürtük olarak çağırdılar, ve bugün bana salak diyorlar- ah çok da kötü değil!" Kabul edilemez ama bu konu hakkında yapabilecek başka bir şeyim yok.

Glamour: Tamam, bu başka bir seviyede metafor, sex hakkında ciddi konuşabiliyorsun. Bu ne anlama geliyor? Dominanat erkekleri sever misin?
Rihanna: Kesinlikle dominant erkekleri tercih ederim. Hayatımda dominant bir güce sahibim,böyle yaşarım. Ve bir hanımefendi gibi olmak da isterim. Yani bir erkek erkek gibi olmalıdır ve kadın da kadın gibi olmalıdır. Eğer yatak odasında erkek de oluyorsam, bunda benim için hiçbir şey yoktur.

Glamour: Bir rol modeli olarak bunu söylemek zor mu?
Rihanna: Evet öyle ama şu an 23 yaşındaki biri olarak söylüyorum bunları, daha çok bir yetişkin gibi.

Glamour: 2009 yılında Glamour'a, yaptığın seçimlerin fanlarını ne kadar etkilediğini farketmediğini  söylemiştin.
Rihanna: Bu benim için tam bir uyandırma alarmı gibi bir şeydi. Kadınların üzerinden büyük bir etkiye sahiptim. Ayrıca bu beni onlara daha yakın hissetmemi sağladı. Farklı hayatlar yaşıyoruz, ama bir çok ortak tecrübeye sahibiz. Söylediğim her şeye güveniyorlar ve bazen rol model tavrını takınman gerekiyor. Senin, kendileri gibi ne kadar asi olduğunu biliyorlar. Eğer sen yanlış bir şey söylersen onlar da yanlış olduğunu bilirler.

Glamour: Gaga'nın Little Monsters ve Rihanna Navy arasındaki farkı anlamaya çalışıyorum( Sanatçıların fanlarına verdiği isim). Ladt Gaga kendini Mother Monster (Anne canavar) olarak gösteriyor. Senin hiç bir zaman anne figürünü gösterdiğini görmedim.
Rihanna: Hayır, çünkü onlara kendimden aşağıdaki takip eden olarak görmüyorum. Biz eşitiz. Onlar benimle beraber. Onların bana ihtiyacı olduğundan daha fazla ihtiyacım var onlara. Onların desteğine,görüşlerine,dürüstülüğüne ihtiyacım var. Eğer bunlar olmasa ben bir hiçim. Onların hepsine çok saygı duyuyorum.

Glamour: Taylor Kitsch ile röportaj yaptım ve Battleship'e senin tam bir başbelası olduğunu söyledi. Kendi mağrifetlerini sergiliyormuşsun.
Rihanna: Evet bu beni biraz başbelası olarak gösteriyor. Taylor harika biri. Oyunculuk hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Sadece bir şeyler yapıyordum. Ve Peter Berg de harika biri. Gerçekten psikopat biri,ki bu bende işe yaradı. Psikopatlarla çok iyi anlaşıyorum. Ayrıca ilerde daha çok film yapmak istiyorum, tabi ki.

Glamour: Biraz da rekabetten bahsedelim. Ortada küçük bir paket var değil mi?
Rihanna: Evet bir paket var. Orada Katy Perry, Lady Gaga, Beyonce var. Başka? Kesha var. Şu anda kadınlar müziğe egemen olmuş durumdalar. Bunu nedeni de bizim rekabeti seven kişiler olmamız. Bence müzik uzun zamandır bu kadar heyecanlı değildi.

Glamour: Sen ve Katy Perry arkadaşsınız değil mi? Onun bekarlığa veda partisini kaçırdın. Ve sen rekabeti seven birisin. Düşman mısınız?
Rihanna: Hayır.(Gülüyor). Katy çok harika biri. Dürüst olmak gerekirse onu çok seviyorum. Ve onunla tanıştığımda,o zamanlar kadınlarla anlaşamıyordum şu anda da olduğu gibi.Ben her zaman böyleydim. Gençken de şimdi de.

Glamour: Arkadaşlarının çoğu erkek mi?
Rihanna: Dürüst olacağım,tüm arkadaşlarım erkek. Ama onunla tanıştığımda,gerçekten temiz bir hava gibiydi. Bu hatunun değiştirme düğmesinin olmamasına şaşırmıştım. O zamanlar ihtiyacım olan, istediğim her şeydi. Tüm hayatım bir kaç sene önce tamamen gardımı indirdiğim zaman değişti.Ama Katy ve Lady Gaga giyim tarzlarına göre, konuşma şekillerine göre ortaya çıktılar.

Glamour: Onlarla yarışıyorsun ama bu oyunun içinde saygı var.
Rihanna: Kesinlikle. Onlara hayran olduğumda, rekabet olarak görüyorum. Bu kadınlar gerçekten öyle.




Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa